Як навчатися у нашій школі

Що треба зробити, щоб почати навчання?

Для початку навчання необхідно:

1) Зареєструватися на сайті. Детальніше про це читайте нижче;

2) Якщо ви плануєте переводитися до нашої школи, то необхідно підготувати пакет документів. Детальніше про це тут;

Якщо ви плануєте займатися додатково без переведення до нашої школи або навчатися на одному з наших курсів, то необхідно просто ознайомитися з договором-офертою. Детальніше про це тут.

3) Оплатити навчання. Про оплату читайте за посиланням.


Як зареєструватися на сайті?

Для реєстрації необхідно перейти за посиланням або натиснути на кнопку на головній сторінці сайту:

Далі необхідно заповнити всі поля реєстрації, натиснути на кнопку "Зареєструватися" і пройти перевірку на робота. Після цього завантажиться ваш особистий кабінет на сторінці оплати навчання. До того, як навчання буде оплачено, переключитися в інші розділи сайту неможливо.

Основні моменти, на які слід звернути увагу, і які можуть викликати питання:

- Логін і пароль, які ви вказуєте під час реєстрації, ви придумуєте самостійно. Ці дані бажано запам'ятати або записати, тому що вони будуть використовуватися для входу до вашого особистого кабінету. Не повідомляйте їх стороннім особам, тому що при вході на ваш аккаунт вони зможуть вплинути на вашу успішність.

- У полі "Логін" необхідно вказувати унікальний придуманий вами набір символів. Рекомендується використовувати латиницю і не використовувати пробіли. Якщо реєструється кілька учнів з однієї сім'ї, то необхідно вказувати різні логіни.

- Необхідно обов'язково вказувати свій клас! Якщо учень реєструється влітку, то необхідно вказувати клас, до якого він перейшов.

- У полі "E-mail контактної особи" рекомендується вказувати електронну адресу одного з батьків учня (або особи, яка їх замінює), тому що автоматична розсилка інформації під час навчання здійснюється на цей e-mail.

- У полі "Звідки ви дізналися про «Онлайн-школу «Альтернатива»?" необхідно вказувати ту школу, в якій учень навчався до реєстрації на сайті.


Як оплатити навчання?

Оплата загальної, додаткової або часткової освіту

Зараз текст оновлюється і буде доступний найближчим часом.

Оплата за додаткові курси

Якщо ви хочете оплатити який-небудь з наших курсів («Підготовка до ЗНО», «Цікаві канікули» тощо), то після реєстрації/авторизації необхідно перейти до розділу «Профіль» - «Оплата курсів»:

Процедура онлайн-оплати має інтуїтивний інтерфейс:

12) Якщо курс ви ще не оплачували, то рядок із ним буде білим, і кнопка оплати буде називатися «Сплатити», поруч буде відображатися сума оплати і стандартний термін доступу до курсу.

13) Якщо обраний курс у вас уже оплачений і ви хочете продовжити до нього доступ на задану кількість днів, то рядок із цим курсом буде відображатися сірим кольором, а кнопка оплати буде називатися «Подовжити», поруч буде відображатися сума оплати і дата, до якої у вас вже відкритий доступ.

14) Якщо ви хочете прочитати більш детальну інформацію про курс та інструкцію, як із ним працювати, то натисніть на назву курсу.

Для онлайн-оплати навчання за допомогою сервісу https://platon.ua/ необхідно натиснути на кнопку «Сплатити»/«Подовжити». Після цього завантажиться вікно зазначеного платіжного сервісу (звертаємо увагу, що завантажується вікно сайту сервісу Platon, до нашого сайту дане вікно відношення не має) і за допомогою своєї банківської картки ви зможете оплатити навчання. Після оплати навчання доступ на сайті відкриється автоматично.

Увага! Як переключатися на сайті в розділ потрібного вам курсу і як займатися, читайте за посиланням із назвою курсу на сторінці оплати (14).


Техпідтримка сайту

Крім різних способів зв'язку з нашою школою (телефон, е-мейл, месенджери тощо), Ви можете скористатися онлайн-зв'язком через сайт. Зробити це можна різними способами:

Якщо ви перебуваєте на головній сторінці сайту і не авторизовані

Необхідно натиснути на кнопку виклику чату справа на сторінці:

Після цього спливе віконце бокового чату, в якому будуть такі елементи управління: поле введення повідомлення (1); обов'язкове поле, в якому необхідно вказати своє ім'я (2); обов'язкове поле, в якому необхідно вказати свій е-мейл (3) - на нього ми зможемо вам відповісти; кнопка відправки повідомлення (4).

Якщо ви авторизовані і перебуваєте на головній сторінці або на сторінках налаштувань свого профілю

Якщо ви авторизуєтесь і знову вийдете на головну сторінку або опинитеся в розділі свого профілю, то вікно бокового чату можна буде викликати такою ж кнопкою, як і в минулий раз.

Вікно чату в цьому випадку виглядає аналогічно, але в ньому можна буде переписуватися з адміністратором сайту в режимі діалогу, не використовуючи свій е-мейл. У поле (5) буде виводитись історія листування.

Якщо ви авторизовані та перебуваєте в розділі «Повідомлення» у своєму особистому кабінеті

Найзручніший і найфункціональніший чат із техпідтримкою знаходиться в розділі «Повідомлення» (6). На кнопці з конвертиком буде відображатися цифра-повідомлення, яка показує, що вам хтось написав (адміністратор сайту або вчитель) і кількість непрочитаних повідомлень.

Унизу зліва під списком чатів із учителями можна буде побачити кількість непрочитаних повідомлень саме в чаті з адміністратором (7). Цей чат завантажується автоматично при переході в розділ повідомлень. Якщо ви переключилися з нього на чат із кимось із вчителів, то можна переключитися назад, натиснувши на назву «Техпідтримка».

У цій формі чату з адміністратором є додаткова корисна функція відправки файлів, яку можна викликати за допомогою кнопки «Прикріпити» (8). Це зручно, якщо вам треба скинути принтскрін або інший потрібний файл. Завантажуються файли об'ємом до 5 Мб і з форматами стандартних документів і зображень.

Прочитати про те, як писати вчителям, можна нижче.


Як організовано навчання?

Вчитися на сайті зручно наступним чином:

1) Переглянути відеоурок. Щотижня публікується по одному відеоуроку з кожного предмету (виняток становлять окремі предмети в 1-4 та 9-11 класах, такі як фізкультура, трудове навчання, художня культура тощо). Відеоуроки виходять у записі, тобто їх можна переглядати після публікації в будь-який час, будь-яку кількість разів;

2) Прочитати конспект до уроку. Він являє собою короткі тези того, що вчитель розповідав в уроці;

3) Вивчити рекомендовані сторінки підручника;

4) За бажанням можна ознайомитися з набором посилань на додаткові матеріали до уроку (відео експериментів, тексти творів з літератури, наукові фільми, матеріали поглибленого вивчення тощо);

5) Рекомендується виконати тренувальний тест, який можна проходити будь-яку кількість разів (він не є обов'язковим до виконання, не впливає на оцінювання і призначений для самоперевірки);

6) Виконати домашню роботу, яка може бути представлена у вигляді тестової та/або письмової частини (ці роботи обов'язкові до виконання і перескладати їх не можна);

7) Подивитися свої оцінки в електронному журналі, в якому можна ознайомитися з правильними відповідями на тести та перевіреними письмовими роботами. За перевіреними творчими ДЗ (письмовими) зручно стежити в розділі «Домашнє завдання», куди приходять повідомлення про перевірку;

8) Поставити запитання вчителям, якщо в ході навчання стало щось незрозуміло. Учителі обов'язково дадуть відповіді і постараються все пояснити протягом 24 годин.

Вище описано найпростіший варіант дій під час навчання в нашій школі. На сайті є ще безліч додаткових функцій і варіантів відображення даних про навчання. Щоб з ними розібратися, рекомендуємо детально вивчити наш сайт і дану інструкцію.

На сайті в будь-який момент можна перемикатися між українською і російською версіями, при цьому перекладаються всі текстові матеріали сайту: конспекти, тести, умови письмових домашніх робіт та інтерфейс. Зверніть увагу, що всі відеоуроки присутні тільки в українській версії і текстові матеріали деяких предметів не перемикаються на російську версію, це предмети: українська мова та література, історія України.


Розклад уроків

Щоденник

Календар

Потрапити до цього розділу можна з верхнього меню «Розклад» - «Календар» (1) або за посиланням.

Цим розділом зручно користуватися, щоб стежити за розкладом уроків у межах місяця.

Основні елементи календаря:

1. Елемент меню для переходу в календар.

2. Фільтр вибору місяця в межах поточного календарного року.

3. Фільтр вибору предмету, з якого показувати уроки в календарі.

4. Стрілка переміщення в попередній місяць.

5. Стрілка переміщення в наступний місяць.

6. Сьогоднішній день виділений зеленою рамкою.

Назви предметів у календарі є посиланнями на уроки.

Тематичний розклад

Цей розділ можна знайти серед пунктів меню «Розклад» або за посиланням.

Тематичний розклад – це розділ, у якому об’єднані основні функції розкладу уроків і журналу оцінок. У ньому зручно стежити за прогресом вивчення уроків і за їхнім розташуванням за темами в межах усього навчального року. Більш детально стежити за розкладом на поточний тиждень зручно в Щоденнику, а за успішністю – в Журналі оцінок.

Основні функції Тематичного розкладу:

- показати розрахунок тематичних оцінок, за якими в підсумку виводяться семестрові. Більш детально про техніку розрахунку тематичних можна прочитати в коментарях під розкладом;

- показати прогрес перегляду уроків окремо за темами і з кожного предмету окремо.

При завантаженні розкладу з обраного предмету буде відкрита тема з уроками поточного тижня, якщо таких немає, то буде відкрита перша тема. Щоб відкрити список уроків будь-якої теми, натисніть на її назву.

Основні елементи:

1. Фільтр вибору предмету.

2. Шкала прогресу предмету розраховується за кількістю відкритих уроків цього предмету.

3. Назва теми, до якої належать уроки. Щоб відкрити або закрити список уроків теми, необхідно натиснути на її назву.

4. Шкала прогресу теми розраховується за кількістю відкритих уроків цієї теми.

5. Щоб перейти до матеріалів уроку, необхідно натиснути на його назву. 

6. Оцінка за виконану роботу до уроку може складатися з суми двох оцінок: за тестову частину ДЗ та за творчу частину ДЗ (в 1-4 та 11 класах).

7. При наведенні на знак питання буде з’являтися інформація, за який вид ДЗ отримана оцінка.

8. Тематична оцінка, яка розраховується автоматично. Докладніше про її розрахунок написано нижче.

Опис позначок та оцінок:

- Відмітка у вигляді галочки означає, що ви відкривали цей урок.

- Відмітка у вигляді крапки означає, що це сьогоднішній урок.

- Позначка у вигляді літери «У» біля оцінки означає, що це усний урок (не оцінюється). Такі уроки не враховуються при підрахунку тематичної оцінки.

- Зеленим кольором позначена контрольна робота.

- У таблиці відображається оцінка за «загальне ДЗ» – це сумарна оцінка за «тестове ДЗ» і за «творче ДЗ». Саме вона враховується при виставленні тематичних оцінок. Щоб подивитися оцінки за тестове і творче ДЗ, наведіть курсор на знак питання.

- Тематична оцінка в 1-10 класах розраховується автоматично за формулою: (середнє від поточних оцінок + середнє від контрольних робіт)/2. Якщо в темі немає контрольних робіт, то розраховується тільки середнє від поточних оцінок. Якщо в темі немає поточних оцінок, то розраховується середнє від контрольних робіт.

- Тематична оцінка в 11 класі є оцінкою за контрольну роботу.

- Оцінки в 1 класі не враховуються і мають стимулюючий характер.

- При розрахунку тематичних беруться до уваги лише оцінки за ті уроки, які вийшли після зарахування учня до Онлайн-школи.

У табелі в кінці семестру для 1-10 класів автоматично розраховуються семестрові оцінки, які є середніми від тематичних за поточний семестр. Для 11 класів у табелі в кінці року автоматично формуються річні оцінки, які є середніми від тематичних за весь навчальний рік.


Відеоурок

До відеоуроків можна потрапити з різних розділів сайту, наприклад, із розділів «Календар» або «Щоденник». На сторінці відеоуроку ми постаралися розмістити всю необхідну інформацію та елементи управління в одному місці для зручності наших учнів.

У матеріалі відеоуроку ви можете побачити такі елементи (вони не обов'язково будуть присутні у кожному уроці):

1. Іконка предмета.

2. Ваш клас.

3. Особливий статус уроку: контрольний урок або усний урок (цей статус присутній за необхідності).

4. Дата і час публікації уроку. Після цього часу урок доступний завжди.

5. Назва предмету.

6. Назва теми, до якої входить цей урок.

7. Значок уроку підвищеної якості. Якщо цей значок відображається, то урок записаний в рамках нашого проекту перезнімання уроків із використанням студійного обладнання, монтажу і графіки. У 2018-2019 навчальному році ми перезаписуємо в підвищеній якості по одному предмету у 1-10 класах і випускаємо уроки з деяких предметів підготовки до ЗНО для 11 класів.

8. Назва уроку.

9. Кнопка «Завдання». Після натискання на цю кнопку відкриється список перевірочних робіт, які передбачені до цього уроку. До уроку можуть додаватися такі види перевірочних робіт: тренувальний тест (необов'язковий для виконання), тестове ДЗ і творче ДЗ (обов'язкове для виконання). Докладніше про виконання ДЗ можна прочитати за посиланням.

10. Кнопка активації чату. Щоб побачити історію листування в чаті і мати можливість написати вчителю з предмету цього уроку, необхідно натиснути на цю кнопку.

11. Вікно чату. Після активації чату тут буде відображатися історія листування з учителем (ваші повідомлення і повідомлення вчителя).

12. Youtube-плеєр, у якому можна переглянути відеоурок. Якщо урок ще не вийшов, то на місці плеєра буде спеціальне повідомлення.

13. Кнопка «Головне в уроці». Після її натискання відкриється поле з конспектом основних тез уроку.

14. Кнопка «Додаткові матеріали». Після її натискання відкриється поле з посиланнями на інші інтернет-ресурси, на яких тема уроку може бути розглянута інакше, викладена поглиблено або будуть представлені додаткові матеріали до уроку (відео експериментів тощо). Цей матеріал не є обов'язковим до вивчення. Звертаємо увагу на те, що «Онлайн-школа «Альтернатива» не несе відповідальності за зміст зовнішніх ресурсів, за розміщення на них реклами тощо.

15. Кнопка «Підручник». Після її натискання відкриється поле з рекомендованим підручником та/або практичним зошитом, тут же вказані сторінки та параграфи підручника, рекомендовані для вивчення цього уроку.

16. Фрейм творчого ДЗ. Із 2018-2019 року творче ДЗ для зручності відображається в матеріалі відеоуроку, тут же знаходяться елементи управління його відправкою на перевірку. Докладніше про виконання ДЗ можна прочитати за посиланням.


Тренувальні тести


Домашнє завдання

Із чого складається ДЗ

У 1-4 класах:

Домашнє завдання та контрольні роботи діляться на дві частини:

1) Тестове ДЗ – це тест на тему уроку, який автоматично перевіряється відразу після його проходження. Зверніть увагу, що, на відміну від тренувального тесту, проходити тестове ДЗ можна ТІЛЬКИ ОДИН РАЗ, оцінка одразу ж буде автоматично занесена до журналу.

2) Творче ДЗ – це письмова робота, яку необхідно виконати на нашому спеціальному бланку або в практичному зошиті, сфотографувати і завантажити на перевірку вчителю.

Сумарна оцінка за тестове ДЗ і творче ДЗ носить назву «загальне ДЗ», і саме за оцінками загального ДЗ у 1-4 класах виставляються тематичні оцінки. Наприклад, в якомусь уроці тестове ДЗ може оцінюватися у 8 балів, а творче у 4 бали, тоді при повністю правильному виконанні обох частин ви отримаєте за загальне ДЗ оцінку 8+4=12 балів. А якщо, наприклад, ви виконаєте тестове ДЗ на 6 балів, а творче не виконаєте взагалі, то оцінка за загальне ДЗ буде 6+0=6 балів.

До деяких уроків за рішенням вчителя додається тільки творче ДЗ, у такому випадку тестове ДЗ буде порожнє. Тоді творче ДЗ оцінюється у 12 балів.

Контрольні роботи оформлені так само, як і звичайні домашні завдання, але охоплюють усю вивчену тему або її частину.

У 5-10 класах:

У 5-10 класах оцінювання проводиться окремо за балами тестового або творчого ДЗ. У цих класах до уроку не може бути одночасно і тестового, і творчого ДЗ, а тільки одне з них. Оцінюється тестове ДЗ та творче ДЗ у 5-10 класах у 12 балів.

1) Домашнє завдання до поточних уроків має вигляд тестового ДЗ.

Тестове ДЗ – це тест на тему уроку, який автоматично перевіряється відразу після його проходження. Зверніть увагу, що, на відміну від тренувального тесту, проходити тестове ДЗ можна ТІЛЬКИ ОДИН РАЗ, оцінка одразу ж буде автоматично занесена до журналу.

2) Домашнє завдання до уроків з контрольною роботою або до уроків, що містять створення проєктів, виконання лабораторних робіт, написання творів тощо, має вигляд творчого ДЗ.

Творче ДЗ – це письмова робота, яку необхідно виконати на нашому спеціальному бланку або в практичному зошиті, сфотографувати і завантажити на перевірку вчителю.

В 11 класі:

До поточних уроків НЕ додається домашнє завдання. Оцінювання передбачене ТІЛЬКИ до уроків з контрольною роботою, і воно ділиться на дві частини:

1) Тестове ДЗ – це тест на тему уроку, який автоматично перевіряється відразу після його проходження. Зверніть увагу, що, на відміну від тренувального тесту, проходити тестове ДЗ можна ТІЛЬКИ ОДИН РАЗ, оцінка одразу ж буде автоматично занесена до журналу.

2) Творче ДЗ – це письмова робота, яку необхідно виконати на нашому спеціальному бланку або в практичному зошиті, сфотографувати і завантажити на перевірку вчителю.

Сумарна оцінка за тестове ДЗ і творче ДЗ носить назву «загальне ДЗ», і саме за оцінками загального ДЗ у 11 класах виставляються тематичні оцінки. Наприклад, в якомусь уроці тестове ДЗ може оцінюватися у 8 балів, а творче у 4 бали, тоді при повністю правильному виконанні обох частин ви отримаєте за загальне ДЗ оцінку 8+4=12 балів. А якщо, наприклад, ви виконаєте тестове ДЗ на 6 балів, а творче не виконаєте взагалі, то оцінка за загальне ДЗ буде 6+0=6 балів.

До деяких уроків за рішенням вчителя додається тільки творче ДЗ, у такому випадку тестове ДЗ буде порожнє. Тоді творче ДЗ оцінюється у 12 балів.

Увага! Незалежно від дати зарахування до школи, учні 11 класів повинні виконувати контрольні роботи за весь навчальний рік! Це пов’язано з особливостями організації навчання в 11 класі.

Обов'язковість виконання та кількість ДЗ

Якщо ви навчаєтесь з переведенням до нашої школи, то виконання домашніх завдань і контрольних робіт ОБОВ'ЯЗКОВЕ з кожного предмету в розкладі! За результатами виконаних домашніх і контрольних робіт будуть виставлятися тематичні, семестрові та річні оцінки.

Якщо ви отримуєте додаткову освіту, то виконання домашніх і контрольних робіт не є обов'язковим. Ви можете виконувати їх за своїм бажанням. У разі надсилання творчого ДЗ на перевірку наші вчителі обов'язково їх перевірять.

Оскільки з кожного предмету передбачено переважно по одному уроку на тиждень, то і до кожного предмету прикріплено по одному домашньому завданню на тиждень. До деяких предметів початкової школи (1-4 класи) передбачено по одному домашньому завданню на семестр (фізкультура, мистецтво та інші), це ви зможете побачити на сайті Онлайн-школи. В 11 класі оцінюються тільки уроки з контрольними роботами.

Терміни виконання ДЗ

Домашні завдання та контрольні роботи ОБОВ'ЯЗКОВО ВИКОНУВАТИ ПРОТЯГОМ ТИЖНЯ (7 днів) після того, як урок з даної теми пройшов за розкладом.

Терміни здачі лабораторних і практичних робіт, а також наукових проєктів визначає вчитель і вказує їх в умові творчого ДЗ. Якщо терміни окремо не вказані, то вважається, що роботу необхідно виконати, як правило, протягом тижня після її опублікування.

Для учнів, які навчаються за здобуттям основної освіти в 1-10 класах, на сайті працює спеціальна функція –  автоматичне блокування можливості надсилати на перевірку творчі ДЗ через 7 днів після виходу відповідного уроку. Для наукових проєктів та лабораторних і практичних робіт блокування може бути встановлене через інший термін.

Це не стосується тестових ДЗ – час на їхнє виконання необмежений. Але ми наполегливо рекомендуємо виконувати тестову частину ДЗ протягом тижня, оскільки регулярне самостійне виконання завдань підвищує ефективність навчального процесу. 

Також функція блокування не активна для учнів додаткової освіти та учнів 11 класу, які навчаються на всіх видах освіти.

Завдяки цій опції можна:

- зручно слідкувати за часом, що залишився на виконання творчого ДЗ (відлік рахується від дати виходу уроку до 23:59 того дня, що йде перед наступним уроком);

- більш раціонально систематизувати графік виконання творчих ДЗ.

У період, коли творчі ДЗ необхідно виконувати, ви маєте змогу бачити відлік часу у днях та годинах, який залишився на надсилання файлів. Після того, як час на виконання творчого ДЗ вичерпано, відображається відповідне повідомлення.

Якщо учень із поважних причин тимчасово не може завантажувати творчі ДЗ, то вчитель має змогу подовжити строк виконання ДЗ. У такому разі батькам учня (або особам, які їх замінюють) необхідно звернутися до адміністрації школи.

Якщо домашня чи контрольна робота НЕ ВИКОНАНА ВЧАСНО (не зроблено ні тестове, ні творче ДЗ), то:

1) учням, які навчаються з переведенням до нашої школи, вчитель виставляє за творче ДЗ за цей урок незадовільну оцінку;

2) у учнів, які отримують додаткову освіту, залишається оцінка 0.

Можливість перездачі ДЗ

Можливість перездачі домашніх завдань і контрольних робіт на загальних підставах НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА.

Учителі Онлайн-школи приймають перездачі робіт тільки в тому випадку, якщо на сайті виникли проблеми або були допущені помилки при розміщенні текстів завдань, які призвели до неможливості коректно виконати домашнє завдання або контрольну роботу. У такому випадку процедура перездачі обговорюється індивідуально.

Як виконувати ДЗ і контрольні роботи

Для виконання домашніх завдань у будь-якому класі найзручніше заходити в потрібний урок, наприклад, із  розділу «Щоденник» (1) або «Календар» (2).

Праворуч на сторінці уроку над медіаплеєром відображається список перевірочних робіт, які передбачені до цього уроку. Серед них можуть бути: «Тренувальний тест», «Тестове ДЗ» (3) та «Творче ДЗ» (4). Тренувальний тест є необов’язковим для виконання, а за тестове ДЗ та творче ДЗ учні отримують обов’язкові оцінки.

1) Як проходити тестове ДЗ.

Щоб відкрити тестове ДЗ, необхідно натиснути на кнопку «Тестове ДЗ» (3).

Зверніть увагу, що, на відміну від тренувального тесту, проходити тестове ДЗ можна ТІЛЬКИ ОДИН РАЗ, оцінка одразу ж буде автоматично перенесена до журналу. Коли ви переходите до тестового ДЗ, сайт попереджає вас про те, що пройти його можна тільки один раз. Якщо ви натиснете на кнопку «Так, готовий», то підтвердите, що згодні почати тест, якщо натиснете на кнопку «Ні», то у вас завантажиться сторінка даного уроку.

Якщо ви почали проходити тестове ДЗ і передумали зараз його відправляти на перевірку, то не натискайте на кнопку «Завершити тест», а просто перейдіть до будь-якого іншого розділу сайту. У такому випадку ви зможете потрапити в тест пізніше і пройти його.

Якщо тестове ДЗ було відправлено на перевірку (ви натиснули кнопку «Завершити тест»), то ви зможете зайти і подивитися результат цього тесту, але відправити знову тест на перевірку не вийде.

2) Як виконувати творче ДЗ.

Крок 1. Щоб відкрити умову творчого ДЗ, необхідно натиснути на кнопку «Творче ДЗ» (4). Після цього сторінка уроку переміститься вниз і відкриється фрейм домашнього завдання, ви побачите умову творчого ДЗ (6), знак питання (7), при наведенні на який відобразиться інформація про те, які файли і яку їхню кількість можна завантажувати на перевірку, і елементи управління відправкою на перевірку: поле для перетягування файлів на завантаження (8), кнопки «Прикріпити файли» (9) і «Відправити» (10).

Крок 2. Творче ДЗ необхідно виконувати в письмовому вигляді (від руки) на спеціальних бланках. Їх можна завантажити за посиланням «Бланки ДЗ» (5). У вас завантажиться сторніка, на якій знаходяться бланки в клітинку та в лінію. Їх зручно роздрукувати і письмово виконувати ДЗ з точних предметів на бланку в клітинку, а з гуманітарних на бланку в лінію.

Крок 3. Коли у вас готове творче ДЗ на нашому бланку, то сфотографуйте його або відскануйте, збережіть файл і завантажте його на перевірку. Це можна зробити двома способами:

- Перетягнувши потрібні файли в поле для завантаження файлів (8). Це можна зробити на комп'ютері або ноутбуці.

- За допомогою кнопки «Прикріпити» (9) під час використання будь-якого пристрою.

Після того, як мініатюри файлів (11) завантажаться в поле "Відправлено учнем", ви зможете при необхідності скасувати прикріплення якихось файлів натисканням на хрестик біля кожного з них (12) або на кнопкою "Очистити" (13), якщо всі файли були прикріплені помилково. Якщо всі файли обрані правильно, то натискаємо на кнопку «Відправити» (10), після чого файли надсилаються на перевірку вчителю. При цьому закривати вкладку браузера до завершення процесу відправлення файлів не можна, під кожним файлом у процесі відправки буде відображатися смужка прогресу, а завершення відправки буде супроводжуватися заміною значка хрестика на галочку біля мініатюри файлу.

За один раз можна відправляти на перевірку не більше 5 файлів. Якщо вам необхідно відправити більше 5 файлів, то необхідно провести процедуру завантаження і відправлення файлів повторно.

Крок 4. Коли відправка файлів завершена, ви побачите галочки біля кожного відправленого файлу (14) і їхні закодовані назви (15).

При цьому зверху справа на фреймі ДЗ буде відображатися статус «На перевірці» (16).

Якщо ви випадково відправили неправильний файл творчого ДЗ, то повідомте про це вчителя в чаті і відправте повторно правильний файл.

Крок 5. Після того, як вчитель перевірить ваше творче ДЗ, ви зможете подивитися свою оцінку в правій верхній частині фрейма ДЗ (17).

Також можна завантажити файли перевіреної роботи з коментарями вчителя за допомогою натискання на іконки файлів під написом «Відправлено вчителем». При цьому графічні файли відкриваються одразу в браузері (19), а файли інших форматів (18) завантажуються на ваш пристрій. Якщо вчитель окремо вказав коментарі до ДЗ у фреймі, то побачити їх можна у відповідному місці для коментарів (20).

Відправляти додаткові файли творчого ДЗ після того, як його перевірили, можна тільки тоді, коли вас про це попросив вчитель.

Крок 6. Якщо виконане вами творче ДЗ не відповідає темі або неповне, то вчитель може прийняти рішення відправити його на доопрацювання. У такому випадку на місці оцінки в правому верхньому куті фрейму ДЗ з'явиться напис «На доопрацюванні» (21).

Обов'язково перевіряйте фрейми своїх творчих ДЗ на наявність такого надпису. Якщо ви його побачили, то це означає, що найближчим часом вам необхідно переробити це домашнє завдання і завантажити його на перевірку ще раз. Якщо ви цього не зробите, то вчитель поставить бал, на який він оцінює вашу роботу без доопрацювання.


Журнал оцінок


Розділ "Оцінки та ДЗ"

Розділ зручний, перш за все, для відстеження успішності з усіх предметів одночасно і контролю над виконанням усіх домашніх завдань. У зручній таблиці по рядках розташовані оцінки з кожного предмету, а в колонках оцінки за кожний тиждень.

1) У розділ можна перейти з верхнього меню за допомогою кнопки "Оцінки" в підменю "Оцінки та ДЗ" або за посиланням (для цього необхідно бути авторизованим на сайті школи).

2) У залежності від роздільної здатності екрану пристрою, що використовується, у таблиці виводяться або оцінки відразу за весь поточний семестр, або за його частину. За допомогою перемикача можна відобразити необхідний семестр.

3) Спеціальні селектори дозволяють зручно підсвітити відповідним кольором клітинку з невиконаними ДЗ (тестовими і творчими).

4) Дати поточного тижня виділені червоним кольором.

5) Невиконані ДЗ або інша інформація відображаються у вигляді спеціальних іконок, які описані в "Позначеннях" внизу сторінки.

6) Якщо перевірочні роботи до уроку виконані, то у відповідній клітинці виводиться оцінка.

7) При наведенні курсора на іконку предмета спливає підказка з основною інформацією про прогрес вивчення предмету.

8) У кожній клітинці є іконка у вигляді крапки, при наведенні на яку спливає підказка з назвою уроку, вона ж є посиланням на урок. Якщо крапка зеленого кольору, то цей урок є контрольною роботою.

9) Якщо іконка невиконаного творчого ДЗ анімована, то на його виконання залишається менше 24 годин. При наведенні курсора на іконки невиконаних творчих ДЗ спливає підказка з часом, який залишився на його виконання.

10) Значок у вигляді хрестика означає, що на цьому тижні уроку немає.

Під таблицею є елементи управління перемиканням відображення частин семестру (якщо весь семестр не поміщається на екрані) і корисні коментарі.


Питання вчителям


Розділ з рекомендаціями вчителів

У цей розділ можна потрапити з верхнього меню (значок у вигляді літери «і») або за посиланням (щоб перейти за посиланням, ви повинні бути авторизовані у своєму профілі).

Розділ «Рекомендації вчителів» розроблений для того, щоб ви могли ознайомитися з такою інформацією з кожного предмету:

Філологічний напрям

- Вірші, диктанти, перекази, читання та інші особливі види робіт з української та зарубіжної літератури (список, орієнтовні дати здачі тощо);

- Список творів, які вивчаються протягом року;

- Список творів, які рекомендуються до прочитання влітку, після закінчення поточного навчального року;

- Говоріння, читання та інші особливі види робіт з англійської мови (теми, орієнтовні дати здачі тощо).

Точні та природничі науки

- Проєкти (терміни здачі, вимоги до оформлення);

- Лабораторні і практичні роботи (приблизна кількість на рік, техніка безпеки тощо)

- Приклад оформлення завдання та вимоги до оформлення («дано», переклад величин у СІ, виконання малюнків тощо).

Інше

- Процедура здачі семестрової перевірочної роботи в деяких предметах початкової школи;

- Специфічні вимоги і рекомендації вчителя.

Для вибору предмету, в якому ви хочете ознайомитися з рекомендаціями вчителя, необхідно натиснути на нього у списку ліворуч (1). Після цього праворуч завантажиться текст рекомендацій вчителя (2).


Архів за минулі навчальні роки

«Архів» на сайті Онлайн-школи

Завдяки цій функції учні нашої школи, які навчаються вже не перший навчальний рік, мають безкоштовний доступ до архіву за минулі навчальні роки:

- відеоуроків у розділі «Розклад – Тематичний»;

- семестрових та річних оцінок у розділі «Табель».

Відповідно при переведенні до наступного навчального року всім нашим учням буде відкритий черговий архів за минулий навчальний рік.

Учні, які тільки розпочали навчання у нашій школі у цьому навчальному році, зможуть за бажанням у будь-який час підключити архів відеоуроків за один або кілька минулих навчальних років. Ця опція платна та коштує 300 грн. на місяць за кожен архівний навчальний рік. При бажанні підключити архів просимо звертатися до адміністрації школи будь-яким способом.

Для чого потрібен «Архів»:

- доступ до архівних відеоуроків дозволяє повторити матеріал за минулі роки при підготовці до екзаменів та якщо колись у минулому не зрозуміли якусь тему;

- у табелі можна згадати свої оцінки та порівняти успішність у навчанні.

 «Архів» для екстернів

Завдяки цій функції учні нашої школи, які навчаються на екстернатній формі, отримують безкоштовний доступ до архіву відеоуроків свого класу за минулий навчальний рік. Завдяки цьому екстерни можуть ознайомитися з уроками за всю навчальну програму свого класу для успішної підготовки до складання підсумкових контрольних робіт.

Особливості змісту архівних уроків:

- у багатьох класах, порівняно з минулим навчальним роком, є деякі зміни у навчальних програмах;

- в 11 класі зміни в навчальних програмах досить суттєві, бо в поточному навчальному році навчання іде за новими програмами (актуально в 2019-2020 навчальному році).

Як працювати з «Архівом»

1) Список архівних відеоуроків можна побачити, якщо перейти з верхнього меню до розділу «Розклад – Тематичний» (1) та у фільтрі «Архів» обрати потрібний навчальний рік (2). Після цього завантажиться таблиця зі списком архівних відеоуроків з першого предмету потрібного класу. За допомогою фільтру «Предмет» можна переключати навчальні предмети.

Особливості відображення архівного тематичного розкладу:

- не розраховується відсоток уроків, що переглянуті у темі (3), також не відображається відсоток переглянутих уроків всього предмету;

- не виводиться тематична оцінка (4);

- поточні оцінки, які ви отримали за минулі роки, виводяться як зазвичай;

- при оновленні сторінки тематичного розкладу завантажується поточний навчальний рік.

2) Сторінка архівного відеоуроку має свої особливості:

- зверху відображається, що це архівний відеоурок (5), щоб не переплутати з уроками поточного навчального року;

- окрім відеоуроку, основна інформація надана у вкладках «Головне в уроці» (6) та «Підручник» (7);

- не завантажується вікно чату з вчителем. Зміст архівних відеоуроків вчителі не коментують, бо вони не мають відношення до поточного навчального процесу;

- кнопка доступу до тестів та фрейм творчого ДЗ не відображається.

3) Архівний табель можна побачити, якщо перейти з верхнього меню до розділу «Табель» (8) та у фільтрі «Архів» обрати потрібний навчальний рік (9).

При оновлені сторінки табелю завантажується поточний навчальний рік.


Сповіщення

У цьому розділі виводяться всі корисні сповіщення про події в профілі учня на сайті школи загалом: учителем перевірено творче ДЗ, на сайті опублікована свіжа новина, нагадування про необхідність оплати навчання, змінений пароль облікового запису, виставлені оцінки в табелі, нагадування, що на виконання творчого ДЗ залишилося менше 12 год тощо.

1) Перейти до розділу можна за допомогою кнопки у верхньому меню (на ній же відображається кількість непрочитаних сповіщень), перейти до нього можна так само за посиланням (для цього необхідно бути авторизованим на сайті школи).

2) Окремий селектор дозволяє перемикатися в режим відображення тільки сповіщень про перевірені вчителем творчі домашні завдання. Це сповіщення, які найбільш часто генеруються. Якщо у творчому ДЗ з боку вчителя відбуваються які-небудь зміни (оновлена оцінка, робота перевірена після відправки на доопрацювання, змінений коментар тощо), то сповіщення оновлюється і піднімається нагору в списку.

3) Перемикач дозволяє вивести тільки непрочитані сповіщення.

4) Функція "Прочитати всі" дозволяє позначити всі сповіщення прочитаними, це обнулить лічильник непрочитанних сповіщень у верхньому меню.

5) Сповіщення про перевірені творчі ДЗ мають зручний функціонал:

6) При переході за посиланням "домашнє завдання" можна перейти в урок і подивитися всі подробиці виконання ДЗ. Аналогічно в багатьох сповіщеннях є посилання для переходу на сторінки з більш докладною і повною інформацією.

7) При натисканні на кнопку "Детальніше" можна швидко подивитися коротку інформацію про перевірене ДЗ - завантажені вчителем файли і коментарі (якщо вони є).

8) Значок точки показує, що сповіщення ще не прочитане. Прочитати сповіщення можна різними способами: перейти за посиланням у сповіщенні, натиснути на значок крапки, натиснути на "Детальніше" у сповіщенні про ДЗ, скористатися опцією "Прочитати всі", перейти до сповіщення, натиснувши на спливаюче вікно (поп-ап).

9) На всіх сторінках особистого кабінету учня відображаються спливаючі вікна, які інформують про нові сповіщення. Якщо натиснути на такий поп-ап, то ви перейдете на сторінку з подробицями, а якщо його ігнорувати або натиснути на хрестик, то поп-ап сховається, а сповіщення НЕ буде вважатися прочитаним. При першому завантаженні будь-якої сторінки особистого кабінету сайту будуть відображені поп-апи до непрочитаних сповіщень за останні 24 години.

У розділі відображається історія сповіщень тільки за поточний навчальний рік.


Управління розсилками


Особисті дані


Додаткові курси

1) Для того, щоб переключити особистий кабінет учня на роботу з курсами, необхідно натиснути на кнопку «До курсів» (1) у верхньому меню сайту.

2) Після цього ви перейдете в розділ «Оплата курсів», якщо у вас ще не оплачений доступ до жодного курсу, або в розклад уроків, якщо доступ хоч до одного курсу вже відкритий.

Для всіх учнів, які зараховані в 4, 9 та 11 класи Онлайн-школи «Альтернатива», курси підготовки до ДПА та ЗНО безкоштовні (ми інформуємо учнів при наданні доступу до цих курсів). Якщо ви не вчитеся в зазначених класах нашої школи або хочете придбати доступ до інших курсів, то в розділі "Оплата курсів" можна оплатити до них доступ, детальніше про це написано тут.

Для навігації по курсам Ви можете скористатися верхнім меню.

Верхнє меню курсу організовано у вигляді іконок:

- «Розклад» (2). У цьому розділі відображається розклад уроків курсу і посилання на перевірочні роботи. Розкладу уроків школи тут немає! Працює цей розділ аналогічно до відповідного розділу в основній частині сайту, але в ньому немає функції відображення тематичних оцінок і прогресу успішності. Під фільтром предметів (4) розташовується список предметів всіх доступних Вам курсів.

- «Повідомлення» (3). Тут відображаються чати з учителями курсів, вони дублюються з чатами з цими ж вчителями в основній частині сайту.

- Після занять в курсах, якщо ви паралельно ще навчаєтеся в нашій школі, не слід забувати перемикатися на основну частину сайту за допомогою кнопки «До школи» (5), де проходить навчання в Онлайн-школі, тому що всі шкільні уроки, ДЗ і ваші оцінки знаходяться в основній частині сайту.

Зверніть увагу, що оцінки, отримані за уроки курсів, не враховуються у вашому шкільному журналі оцінок!


Новини


Обране

Розділ "Обране" дозволяє шукати необхідні уроки за назвою і формувати плейлисти з відеоуроків на свій розсуд, наприклад, для підготовки до іспитів, для вибірки уроків, які подивитися пізніше, або щоб повторити якусь тему тощо.

1) Для переходу в розділ необхідно натиснути на кнопку "Обране" в верхньому меню або перейти за посиланням https://online-shkola.com.ua/playlists (для цього необхідно бути авторизованим на сайті школи).

2) У верхній частині розділу знаходиться два або один фільтр (в залежності від того чи доступний учневі архів уроків за минулі роки), за допомогою яких можна фільтрувати результати пошуку уроків на сайті. Перший фільтр дозволяє вибрати один з доступних учневі навчальних років. Після цього при установці курсора в поле пошуку відразу ж завантажується список з декількох найновіших уроків за даними обраними фільтрами і при необхідності можна шукати необхідний урок.

3) Аналогічно буде працювати пошук і при виборі предмета.

4) У поле пошуку можна вносити тільки назви уроків або українською, або російською мовою, розумний пошук дозволяє шукати уроки і при неточному збігу запиту з результатом, наприклад, при помилках у написаній назві.

5) Праворуч від кожного результату пошуку відображаються іконки керування, перша з них дозволяє додавати урок до необхідного плейлисту, а при необхідності відразу ж створювати новий плейлист. В один плейлист можна додати не більше 100 уроків.

6) Друга іконка дозволяє перейти на сторінку уроку, на якій знаходяться і відео, і перевірочні роботи, і конспект тощо.

7) Якщо обраний якийсь плейлист або відкритий плеєр зі знайденим у пошуці уроком, то праворуч від плеєра знаходиться список уроків плейлисту. На активному елементі списку відображуються кнопки паузи/запуску, таймінг уроку і прогрес перегляду. У списку уроки можна сортувати за допомогою перетягування.

8) При наведенні курсора на праву частину елемента в списку плейлиста з'являється іконка меню, при відкритті якого відображаються основні елементи управління:

9) Перехід на сторінку уроку на сайті школи;

10) Додавання уроку в плейлист;

11) Перехід для перегляду уроку на Ютубі;

12) Видалення уроку з даного плейлиста.

13) Під плеєром з відео ліворуч знаходиться список стандартних плейлистів, які формуються з усіх уроків, опублікованих на сьогодні з кожного предмету в поточному навчальному році. Ці плейлисти не можна редагувати і видаляти, а уроки в них не можна сортувати, додавати і видаляти.

14) Праворуч під плеєром відображається список створених вами плейлистів. Із них два створені спочатку, і їх не можна редагувати і видаляти, це плейлисти "Дивитися пізніше" та "Обране".

15) Іконка з плюсиком дозволяє створювати нові плейлисти. У меню створення ви можете вказати назву, вибрати іконку з попередньо встановлених і налаштувати її колір. Можна створювати не більше 30 плейлистів.

16) При наведенні на праву частину плейлиста з'являється іконка меню, при відкритті якого відображаються елементи управління:

17) Редагування назви та іконки плейлиста;

18) Видалення плейлиста з усіма його елементами.

Додавання уроку в плейлист зі сторінки уроку

19) Якщо ви перебуваєте на сторінці з уроком, то при натисканні на відповідну іконку ви можете додати урок у необхідний плейлист.


Альтернативні відеоуроки

Видовищно, цікаво, практично й розважально — це те, на що ми орієнтуємося при створенні наших експериментальних альтернативних уроків. 

Наші вчителі самостійно обирають тематику курсу альтернативних уроків, який доповнює основну навчальну програму. При цьому вони не обмежені майже ніякими рамками, і ми пробуємо сміливо експериментувати з різними аспектами уроку: локації зйомок, прийоми монтажу, форми подачі матеріалу тощо. 

Наша мета — зробити для учнів по-справжньому захоплюючі уроки й остаточно довести, що вчитися можна цікаво. 

Альтернативні уроки не містять перевірочних робіт, і вони не обов'язкові до вивчення. Просто дивіться і занурюйтесь у світ пізнання разом із нами.

Розділ альтернативних уроків доступний тільки для учнів, які зараховані до нашої школи, тобто він не доступний на додатковій освіті за всіма та за трьома предметами.

Кожен учитель самостійно вибирає кількість альтернативних уроків в курсі, як правило це від 10 до 15 уроків протягом навчального року. Розклад виходу таких уроків не є чітким, вони можуть публікуватися в середньому один раз в два-три тижні з предмету.

1) Перейти в розділ можна з пункту меню "Розклад" - "Alt уроки" або за посиланням https://online-shkola.com.ua/alt_lessons (для цього необхідно бути авторизованим на сайті школи).

2) Якщо навести курсор на "Що таке альтернативні уроки", то спливе інформація з описом ідеології таких уроків.

3) Якщо у вашому класі наразі присутні більше уроків, ніж з одного предмету, то зверху буде відображатися карусель перемикання відображення уроків з окремих предметів.

4) Можна перемикати сортування відображення уроків від нових до старих і навпаки.

5) Пост із анонсом уроку виводиться сірим кольором із відліком часу до його публікації.

6) Пост із опублікованим уроком кольоровий і готовий до перегляду.

7) Під прев'ю уроку розташовується його короткий опис.

8) Під постом виводиться дата і час публікації уроку.

9) У правому нижньому кутку поста можна стежити за статусом перегляду уроку.


Онлайн-консультації

Онлайн-консультації - це можливість поставити запитання вчителю та отримати відповіді у прямому ефірі під час відеотрансляції.

Онлайн-консультації доступні тільки для учнів, які зараховані в нашу школу, тобто вони недоступні на додатковій освіті за всіма та за трьома предметами.

Як влаштована онлайн-консультація:

Посилання на сторінки онлайн-консультацій знаходяться у розкладі, вони стають доступними з початку дня проведення трансляцій та зникають із розкладу після закінчення дня:

Графік проведення трансляцій плаваючий та визначається вчителями. У середньому планується проведення однієї онлайн-консультації з обраного предмету/(ів) один раз на один/два місяці. Деякі споріднені предмети можуть об'єднуватися в одну трансляцію, наприклад, алгебра і геометрія тощо.

Сторінка онлайн-консультації влаштована таким чином:

1) Якщо навести курсор на "Як влаштована онлайн-консультація", то спливе інформація про правила її проведення;

2) Над плеєром виводиться основна інформація про трансляцію: її клас та предмети;

3) До початку консультації виводиться лічильник зворотного відліку часу. Коли трансляція починається, на його місці з'являється плеєр, в якому можна переглядати трансляцію;

4) Під плеєром розташовується дата та час початку трансляції;

5) Праворуч у нижній частині сторінки знаходиться значок плаваючого чату, при натисканні на який відкриється чат, в якому можна ставити запитання вчителю. Запитання рекомендується ставити як до початку проведення трансляції, так і під час її проведення.